Cotygodniowe kondycjonowanie włosów jest kluczemNawilżanie jest ważne o każdej porze roku, ale szczególnie istotne w mroźnych miesiącach zimowych. Zimowe wysuszenie może być brutalne dla włosów, dlatego tak ważne jest, abyś podniósł poziom swojej odżywki. Możesz ulec pokusie ograniczenia stosowania odżywki w zimie, ale to stanowczy zakaz. Twoje włosy potrzebują dodatkowego nawilżenia w zimnych i suchych miesiącach, ponieważ ogrzewanie w pomieszczeniach, w połączeniu z centralnym ogrzewaniem i klimatyzacją, odwadnia włosy. Jeśli chcesz mieć zdrowe, nawilżone włosy, musisz włożyć więcej wysiłku w chłodniejsze miesiące.

Nie myj włosów zbyt często

Nadmierne mycie to bardzo częsty problem, szczególnie dla tych, którzy zmagają się z produkcją oleju. W rzeczywistości, codzienne mycie może pozbawić Twoje włosy bardzo potrzebnej wilgoci i spowodować rozdwojenie końcówek.

Zasadniczo, włosy powinny być myte co drugi dzień. Nie tylko zapobiegnie to ich łamaniu się, ale także pomoże zachować równowagę skóry głowy. Jeśli skóra głowy produkuje zbyt dużo oleju, codzienne mycie może jeszcze bardziej pogorszyć ten problem.

Rzadsze mycie nie tylko pomoże Twoim włosom, ale także będzie lepsze dla środowiska. Podsumowując, pominięcie kilku myć w miesiącu sprawi, że Twoje włosy będą bardziej sprężyste i miękkie, a jednocześnie zmniejszysz swój ślad węglowy.

Nie zapomnij o masażu skóry głowy!

Po nałożeniu odżywki, nadszedł czas na masaż skóry głowy. Nie jest to luksus; jest to wręcz niezbędna część rutyny pielęgnacyjnej. Pobudza on krążenie, usuwa brud i bakterie ze skóry głowy oraz wspomaga wzrost włosów. Upewni się również, że odżywka została nałożona równomiernie na całe włosy. Aby wykonać masaż skóry głowy, umieść opuszki palców w odległości około centymetra od skóry głowy i wykonuj małe, okrężne ruchy. Możesz również zastosować olejek do skóry głowy lub nawilżającą maskę do włosów, aby uzyskać optymalne rezultaty. Jeśli chodzi o maski do włosów, te wzbogacone o witaminy i kolagen są świetne do wzmocnienia słabych, suchych włosów. Pamiętaj, aby pozostawić maskę na włosach przez co najmniej 15 minut, aby składniki mogły w pełni wniknąć we włosy.

Jedz dobrze i bądź nawilżona

Jeśli chcesz zachować nawilżone i zdrowe włosy, nie zapominaj o piciu wystarczającej ilości wody. Badania wykazały, że picie wystarczającej ilości wody ma wiele korzyści zdrowotnych, w tym utrzymuje włosy nawilżone i miękkie. Według ekspertów, powinnaś dążyć do wypijania 2 litrów wody dziennie, aby pozostać nawodnioną. Jest to ogólna wytyczna, więc dostosuj ją do swojego poziomu aktywności, temperatury i innych czynników.

Możesz również dodać do swojej diety suplementy z biotyną, aby wzmocnić włosy. Biotyna jest witaminą z grupy B, która jak udowodniono wspomaga wzrost i wzmacnia włosy, zwłaszcza u osób z przerzedzonymi włosami. Inne witaminy, minerały i składniki odżywcze, które mogą pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom włosów i utrzymaniu ich nawilżenia to witamina A, żelazo, cynk i aminokwasy. Jeśli naprawdę chcesz uzyskać jak najwięcej z tych witamin, powinieneś spróbować przyjmować je w postaci suplementów.