Szybkie zeznanie roczne e-pit

Rozliczenie z podatków jest jedną z mniej lubianych rzeczy, które musimy wykonać przynajmniej raz w roku. Na szczęście staję się to coraz prostsze za sprawą możliwości elektronicznego rozliczenia nie wymagającego od nas biegania po mieście. Wystarczy, że posiadamy dostęp do Internetu i chwilę czasu aby się tym zająć. Dzisiaj większość z podatników nie musi własnoręcznie sporządzać zeznać rocznych, ponieważ Ministerstwo Finansów pozwala rozliczać się na sporządzonej przez nich wcześniej deklaracji. Jest to bardzo duże ułatwienie całego procesu, co więcej mogą oni za nas wypełnić deklarację a nam pozostaje wyłącznie sprawdzenie czy wszystko się zgadza.

 

Korzyści płynące z rozliczeń online

W praktyce zeznanie roczne e-pit jest bardzo dobrym sposobem na oszczędzenie sobie czasu i nerwów z własnoręcznym uzupełnianiem rubryk. Rozliczenie w takiej formie odbywać się może na dwa sposoby, pierwszy z nich nie wymaga żadnej naszej ingerencji gdyż wszystko zostanie wypełnione. Musimy się jedynie ograniczyć do zaznaczenia kilku opcji oraz zaakceptowania przepisów. Drugą opcją do której mamy w każdej chwili dostęp, jest możliwości własnoręcznej zmiany poszczególnych rozliczeń w celu poprawy gdyby pojawiły się pewne nieścisłości. Jak pokazują ściśle prowadzone statystyki, zeznanie roczne e-pit zostało złożone przez podatników ponad 16 milionów razy w roku 2018, co było wówczas dużym osiągnięciem. Dzisiaj liczby te nie budzą większych emocji i są znacznie większe, ponieważ coraz więcej podatników decyduje się na rozliczenie w ten sposób. Nie ma się czemu dziwić przecież jest to o wiele bardziej wygodniejsze rozwiązanie, jednak należy również pamiętać o możliwości zaistnienia pewnym pomyłek dlatego nakłania się takie osoby do dokładnego sprawdzenia wszystkich pozycji.

 

Co nam grozi gdy zapomnimy się rozliczyć?

Różne sytuacje się zdarzają, jedną z nich jest bez wątpienia zapominalstwo, które niejednokrotnie może wprowadzić nas w tarapaty. Jednak całkiem inaczej wygląda sprawa w tym przypadku, ponieważ gdy podatnik zapomni zatwierdzić deklaracje bądź jej nie wypełni nie dostanie kary. Należy zaznaczyć że sprawdzenie jest w naszym interesie, w innym przypadku może się to skończyć niepoprawnym rozliczeniem a w konsekwencji wyższym podatkiem i niepotrzebną utratą pieniędzy. Dodatkowo korzystając z możliwości rozliczenia online mamy wszystko jasno opisane, zatem w przypadku kiedy nie wiemy jak i za co się rozliczyć otrzymamy pełne wsparcie. Sama strona została stworzona w bardzo prosty, intuicyjny i przestronny sposób co zdecydowanie zachęca do przejścia na taką metodę rozliczeń. W dzisiejszych czasach jest to po prostu wygodniejsze, dokładnie obrazują to statystyki ukazujące ciągle zwiększającą się ilość podatników, którzy korzystają z takiej formy rozliczeń. Z kolei u osób które jeszcze nie zdecydowały się na taką formę rozliczenia istnieje obawa przed wyłudzeniem danych bądź ryzykiem związanym z cybernetyką. Jednak proces ten jest całkowicie bezpieczny i w żadnym stopniu nie uwzględnia naszego ryzyka.