Nowy ogród? Sprawdź, jakie meble będą najlepszeOd czego zacząć, wybierając meble do swojego ogrodu? Warto na wstępie określić, w jaki sposób Ty i Twoi najbliżsi lubicie spędzać czas wolny, a także ilu członków liczy Wasza rodzina. Czy lubicie organizować ogrodowe przyjęcia, czy jednak spędzać czas wolny we własnym towarzystwie? Odpowiedź na te pytania ułatwi zakup takich zestawów wypoczynkowych, które najlepiej sprostają Waszym oczekiwaniom. Poniżej krótki poradnik, który – mamy nadzieję – zdecydowanie ułatwi Ci dokonanie trafnego wyboru.

Czego chcą domownicy?

Jeśli lubisz urządzać przyjęcia, zapewnij sobie więcej miejsca i mądrze wybierz meble ogrodowe, decydując się na kompaktowe zestawy, które nie zajmują zbyt wiele miejsca. Jeśli natomiast bardziej zależy Ci na spokoju i odosobnieniu, rozważ zakup wygodnych zestawów wypoczynkowych, w tym sof ogrodowych, na których będziesz mógł wygrzewać się w słońcu w leniwe popołudnie. Jeśli Twój ogród jest przeznaczony także dla najmłodszych, nie zapomnij o wygodnym stoliku, przy którym będą mogły rysować i jeść.

Jakie meble są najlepsze do ogrodu?

Wybierając meble ogrodowe, szukaj trwałych, dobrze wykonanych elementów, które nie stracą swojego niepowtarzalnego stylu i kształtu nawet po miesiącach użytkowania i wystawienia na działanie czynników atmosferycznych. Raz dokonana inwestycja będzie z powodzeniem służyć całej rodzinie przez wiele lat. Podczas poszukiwania nowego zestawu wypoczynkowego ważny jest również wybór odpowiedniego materiału. Najczęściej wybierane są meble metalowe, drewniane, rattanowe i technorattanowe. Jeśli chcesz chronić swoje meble przed deszczem, a zimą przechowywać je pod wiatą, w garażu lub w pomieszczeniu gospodarczym, możesz zdecydować się na zestaw drewniany. Należy jednak pamiętać o ich corocznej konserwacji, polegającej na czyszczeniu powierzchni i dokładnym natłuszczaniu specjalnym preparatem. W przeciwnym razie szybko stracą swój dobry wygląd. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się narożniki ogrodowe z tworzywa sztucznego, w tym technorattanu.

Z kolei metalowe meble ogrodowe to chyba najbardziej uniwersalny ze wszystkich materiałów. Tradycyjne formy to te kute, wykonane z ciężkiego żeliwa, które jest w stanie wytrzymać podmuchy wiatru. Te bardziej nowoczesne są lżejsze i mają minimalistyczne, proste kształty. Materiał jest często malowany proszkowo, aby uzyskać gładkie, jednolite wykończenie i żądany przez klienta odcień. Chroni je to również przed rdzą. Tego typu zestawy dobrze sprawdzają się na słonecznym tarasie od ciepłej strony południowej. Metalowe meble ogrodowe są z pewnością łatwiejsze w utrzymaniu niż meble drewniane. Jeśli chcesz przedłużyć ich żywotność, w okresie jesienno-zimowym przechowuj je w szopie lub garażu.