Jak wybierać dmuchane zamki dla najmłodszych?Skakanie na kolorowych, dmuchanych zamkach to ulubiona forma rozrywki wielu dzieci. Maluchy chętnie korzystają z niej zarówno na letnich festynach, jak i zimą, w halowych parkach rozrywki czy na salach zabaw. Trudno o lepszy sposób na zaangażowanie ich we wspólną zabawę! Jeśli szukasz atrakcyjnych dmuchańców dla Twojej działalności, przygotowaliśmy dla Ciebie miniporadnik, który pozwoli Ci podjąć właściwą decyzję. Zapraszamy do lektury!

Kolorowe zamki dmuchane — przyciągnij uwagę uczestników zabawy!

Im efektowniej będzie prezentować się dmuchaniec, tym więcej uwagi przyciągnie. Najbardziej kolorowe, bogato zdobione modele dmuchanych zamków już na pierwszy rzut oka zapowiadają świetną zabawę, dlatego będą świetnym wyborem dla każdego wydarzenia czy przestrzeni dedykowanych najmłodszym. W doborze atrakcji postaw na żywe, wyraziste kolory, a także na kontrastowe połączenia barw.

Wśród zamków dmuchanych największą popularnością wśród gości oraz wynajmujących zawsze cieszą się te o oryginalnej formie — na przykład z licznymi trójwymiarowymi elementami dekoracyjnymi. Chętnie odwiedzane i wypożyczane są także dmuchańce o konstrukcji nawiązującej do świata dziecięcej wyobraźni i charakterystycznych dla niej motywów. Przykładami takich atrakcji mogą być zamki dmuchane wyglądające jak zbudowane z kolorowych klocków, w kształcie samochodu lub pirackiego zamku. Takie modele znajdziesz na przykład w ofercie polskiego producenta dmuchańców, firmy Gangaru (GunGan).

Bezpieczna zabawa na zamkach dmuchanych — zadbaj o jakość atrakcji

Zamki dmuchane przeznaczone dla najmłodszych użytkowników muszą gwarantować pełne bezpieczeństwo zabawy. Muszą być więc skonstruowane tak, by zapobiegały wypadkom podczas radosnych podskoków. Powierzchnia przeznaczona do skakania powinna być ogrodzona mocną siatką lub dmuchanymi ściankami, które zapobiegną wypadnięciu dziecka z atrakcji.

Aby mieć pewność, ze dmuchaniec wykonany jest z bezpiecznych i trwałych materiałów, postaw na atrakcje pochodzące z ofert doświadczonych, europejskich producentów. Jednym z takich podmiotów jest na przykład wrocławska firma Gangaru (GunGan). Dostępne w jej ofercie dmuchane zamki dla dzieci wykonane są z trwałego PVC o podwyższonej odporności na rozdarcia. Takie modele nawet po wielu latach prezentują się jak nowe i pozwalają cieszyć się długimi godzinami intensywnej zabawy. Dmuchane zamki marki Gangaru (GunGan) znajdziesz na stronie https://gungan.pl/68-dmuchane-zamki.

Jak duży powinien być zamek dmuchany?

Zamki dmuchane występują w wielu wymiarach, dlatego warto wiedzieć, jak dobrać je do swoich potrzeb. Dmuchańce na kameralne przyjęcia nie muszą być duże — trzeba jednak zwrócić uwagę na zalecenia producenta co do tego, ile osób jednocześnie może bawić się na danej atrakcji. Jeśli szukasz dmuchanego zamku na większe imprezy, do halowego parku rozrywki lub sali zabaw, postaw na modele o większej powierzchni skakańca. Sprawdzą się tu także dmuchańce typu combo — wyposażone w poduchę do skakania oraz w dmuchaną zjeżdżalnię.