Porady dotyczące utrzymania motywacji, gdy jesteś w połowie drogi‍Bycie zmotywowanym może być trudne. Szczególnie, gdy jesteś w środku czegoś i masz wrażenie, że zostało jeszcze tyle do zrobienia, zanim będziesz mógł nazwać to zakończeniem. Bycie zmotywowanym to umiejętność, którą trzeba pielęgnować, a nie tylko sobie życzyć. Potrzeba pracy, aby pozostać na torze i skupionym dzień po dniu, ale te wskazówki pomogą Ci osiągnąć to szybciej: Widzisz, bycie zmotywowanym to mięsień, tak jak biceps czy triceps. Musisz go trenować świadomie i często, aby z czasem stał się silniejszy. Dobra wiadomość jest taka, że przy odrobinie wysiłku każdy może rozwinąć swoją motywację.

Poświęć czas czemuś co lubisz

Ważne jest, aby poświęcić czas na działania, które naprawdę lubisz. Będziesz o wiele bardziej prawdopodobne, aby utrzymać je w czasie, jeśli jesteś naprawdę pasjonuje się nimi, a nie tylko próbuje zmusić się do zrobienia czegoś, co naprawdę nie lubisz. Dotyczy to zarówno Twoich codziennych czynności, jak i długoterminowych celów. Zadaj sobie pytanie, co lubisz robić? Co jest twoją pasją? Co chciałbyś robić w życiu więcej? Jeśli uwielbiasz robić te rzeczy, będziesz bardziej podekscytowany ich wykonywaniem, a bycie podekscytowanym jest ogromnym źródłem motywacji.

Nie myśl o efekcie końcowym

Wiele osób używa celu końcowego jako źródła motywacji. To może działać dobrze, gdy dopiero zaczynasz, ale w miarę postępów musisz przesunąć swój punkt ciężkości. Na przykład, jeśli trenujesz do maratonu, będziesz chciał skupić się na swoim treningu i długoterminowym celu. Ale kiedy już przekroczysz linię mety i wyścig się skończy, będziesz musiał przenieść swoją uwagę na coś innego. Nie ma sensu siedzieć i myśleć o swoim maratonie. Być może to było coś, co sprawiło, że zacząłeś działać w pierwszej kolejności, ale teraz nadszedł czas, aby przejść dalej ze swoim życiem. Musisz znaleźć nowe motywacje. Może chcesz rozpocząć działalność gospodarczą lub stworzyć nowy projekt jakiegoś rodzaju. Najważniejsze jest to, aby iść do przodu.

Ćwicz regularnie

Ćwiczenia są świetnym sposobem na wprowadzenie się w odpowiedni stan umysłu, aby pozostać zmotywowanym. To udowodniony fakt, że ćwiczenia uwalniają serotoninę w mózgu, która jest substancją chemiczną poprawiającą samopoczucie i pomagającą nam pozostać pozytywnymi i szczęśliwymi. Zwiększa również poziom endorfin, czyli substancji chemicznych, które sprawiają, że czujemy się podekscytowani. Bycie bardziej pozytywnym i podekscytowanym życiem pomoże Ci pozostać zmotywowanym niezależnie od tego, co robisz. Więc upewnij się, aby dostać się do siłowni na regularnych zasadach!